مهسا: هروقت از خدا چیزی می خواهم، نمی دهد!

مهسا: هروقت از خدا چیزی می خواهم، نمی دهد!

مهسا: از این دلخورم در هر کاری که به اعتماد میکنم و نتیجه رو به او میسپرم آخرش همه چی خراب میشه من اینقدر عذاب کشیدم و میکشم که حد نداره من آدم بدی نیستم اما سخت ترین زخمها رو تو قلبم دارم طوریکه همیشه از درون دارم داغون میشم سختی پشت سر سختی…..خسته شدم به خدا….خدایا به دادم برس

پاسخ : دختر عزیزم سلام. از کجا می دانی آخرش همه چیز خراب شده ؟ آیا با خودت به این نتیجه می رسی؟ وقتی چیزی رو به خدا میسپاری دیگه قرار نیست چیزی که دلت می خواد بشه دخترم. خدا بهترین و حکیم ترین کسی است که می توانی به او اعتماد کنی.
اجازه بده برایت مثالی بزنم.
روزی گرفتم به عنوان پس انداز سکه بخرم. پول را به همسرم دادم تا برود و برایم سکه بخرد. اما دست خالی برگشت. وقتی از او سوال کردم چرا سکه نخریدی گفت تحقیق کردم دیدم الان خرید سکه به صلاح نیست. چند ماه دیگر ارزان تر می شود آنوقت می روم با همین پول سکه های بیشتری برایت میخرم.
به نظرت من از این همسرم خوشحال شدم یا ناراحت؟ معلوم است که خوشحال شدم! کلی هم از او تشکر کردم که حواسش به سرمایه من بوده. درست است که او دست خالی برگشت اما من به او اعتماد دارم! وقتی می گوید فعلا به صلاح نیست از او ممنون هم می شوم که نگران پول من است و اجازه نمی دهد ضرر کنم! حالا خوب بود به او می گفتم : اه.. هروقت کاری را به تو می سپارم گوش نمی دهی ! تو باید دقیقاً همان کار را انجام دهی که از تو می خواهم. دیگر به تو ربطی ندارد که من ضرر می کنم یا نمی کنم!

حالا تو به من بگو دخترم. کدام نوع نگاه و برخورد زیبا تر است؟ حالت اول که از او تشکر کردم ، نشان دهنده یک ارتباط خوب و زنده است. اما حالت دوم نشانه رابطه ارباب و رعیت است. انگار خدا وظیفه دارد بی چون و چرا کاری که از او خواسته ایم را انجام دهد. و وقتی یک یا دوبار انجام نمی دهد ما باید بزرگواری کنیم و یک بار دیگر هم از او کاری را بخواهیم که انجام دهد.
آیا به نظر تو خیلی از ما انسانها با خدا اینطور رفتار نمی کنیم؟ با خدا ارتباط زنده داشته باش. مثل همان حالت اولی که برایت مثال زدم! او زنده است. و حواسش به ضرر و زیانهای تو هست! شاید چیزهایی که از او می خواهی فعلا به صلاح تو نیستند! چطور توقع داری خدا سود و زیان تو را در نظر نگیرد و فقط به تو بگوید چشم و هر چه می خواهی به تو بدهد؟
به حرفهایم فکر کن. می دانم دلت می خواهد خواسته هایت برآورده شوند و فعلا چیز دیگری برایت مهم نیست. اما کمی بزرگتر فکر کن و لبخند بزن. بعد از هر اتفاقی. چه خوب و چه بد ، لبخند بزن و خدا را شکر کن. این صفت ، صفت آدمهای بزرگ است عزیزم. فعلا تو را به خدای بزرگ می سپارم.

آناهیتا جعفری
و روانکاو

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. Avatar asd گفت:

    سلاااااااااااااااااااام ….سلام فرشته مهربون زمینی قلبم…خوبین؟بالاخره پیداتون کردم بعد از مدتها…. من همون گیاه کوچولو ام که چند سال پیش باهاتون در ارتباط بودم. دلم خیلی تنگ شده بود براتون. خوشحال شدم که بازم به فکرمون بودینو اومدین. وقتی لینک سایت جدیدتون رو تو وبلاگتون دیدم خیلی خوشحال شدم.
    خیلی دوستون دارم و هرگز فراموشتون نکردمو نمیکنم…
    راستی یه خبر خووووب….من یک سالی میشه که نامزد کردم.عقدیم…همه چیز خووووبه خداروشکرارومموو ممنونه خداجونم….واقعا خدابزرگه و هیچوقت بنده هاشو تنها نمیذاره…

0
X