5 علامت که نشان می دهد شما در حق شوهرتان مادری می کنید.

5 علامت که نشان می دهد شما در حق شوهرتان مادری می کنید.

خانم های عزیز کدام یک از جملات زیر را تا به حال به همسرانتان گفته اید؟ اگر جزء افرادی هستید که مدام از این سبک جملات به شوهرانتان می‌گویید، متأسفانه باید بگویم جزء خانم هایی هستید که برای شوهرانشان می کنند. و این اصلا خوب نیست!

1- عزیزم سوئیچ ماشین رو برداشتی؟

2- موقع برگشتن یادت نره میوه بخری!

3- چند بار بگم که حوله های خیس رو روی زمین ننداز!

4- لباس گرم بپوش. بیرون هوا سرده!

5- به مامانم یه زنگ بزن عید رو بهش تبریک بگو!

چند علامت که نشان می دهد شما در حق همسرتان مادری می کنید :

1- در حق آن ها زیادی مفید هستید و کارهایی که می بایست خودشان انجام دهند را انجام می دهید. به دنبال کلیدش می گردید، لباس هایش را پشت سرش جمع می کنید، موهایش را برایش مرتب می کنید!

2- حرف کشیدن های بی مورد! مثلاً شوهر شما ساکت است و شما مدام می خواهید او را به حرف بگیرید. مثلا از او می پرسید: عزیزم گرسنه نیستی؟ می خوای برات ماهی درست کنم؟ دسر چطور؟ با یه ساندویچ گریل شده پنیر چطوری؟

3- فکر می کنید آن ها کم حافظه هستند و نیاز دارند شما خیلی از موارد را به آن ها یادآوری کنید. مثلاً قبل از اینکه بیرون برود به او می گویید : یادت نرود آشغال ها را ببری! یا مثلاً به او می گویید : حواست هست که چقدر داری غذا می خوری؟ مثلاً رژیم هستی ها!

4- می ترسید اگر به آن ها مسئولیتی بدهید، از پس آن برنیایند. مثلاً وقتی می خواهید را به او بسپارید، مدام سفارشات لازم را یادآوری می کنید. شیشه شیرش رو گذاشتم روی کابینت. غذای بچه رو آماده کردم. فقط کافیه گرمش کنی بدی بخوره! با این کارها فقط این پیام را به او می دهید که تو بی عرضه هستی! و من باید همه چیز را به تو یادآوری کنم.

5- وقتی اشتباهات همسرتان را اصلاح می کنید یا به او می کنید. چرا به مادرت گفتی که من خونه مامانم بودم؟ واسه چی جلوی خواهرت در مورد خانواده من حرف زدی؟ اون کلمه ای که توی اون جمله به بردی اشتباه بود. درستش اینه عزیزم!

چرا زنها در حق مردها مادری می کنند؟ 

می دانم متنفرید از این که بشنوید، شما هم در حق مرد زندگیتان مادری می کردید، اما باور کنید، تنها شما نیستید که این کار را می کنید. دلیل این کار چیست؟
ما زنها برای مادری کردن آموزش دیده ایم و برای آن نیز پاداش می گیریم. وقتی بچه بودید، یگانه الگویتان مادرتان بود.
همواره شاهد بودید که او چگونه از شما، برادر و خواهرهایتان حمایت می کرد. بدین ترتیب آموختید چگونه حمایتگر، مهربان و فداکار باشید و به نیازهای دیگران رسیدگی کنید. این موضوع نیز حقیقت دارد که شاهد بودید، چگونه مادرتان به ویژه در حق پدرتان مادری می کرده است. پس بیایید به موضوع این طور نگاه کنیم که اگر شما شاهد بودید، به جای اینکه مادرتان به طرزی رمانتیک با پدرتان رفتار بکند، همیشه در حق او مادری می کرده است، در نتیجه شما هم در کودکی چنین آموختید. این همان رفتاری است که زن ها باید با مردها داشته باشند. پس وقتی خودتان بزرگ شدید و ازدواج کردید، عینا همین کار را با همسرتان کردید.

چگونه مادری کردن برای نامزد یا همسرتان موجب تخریب رابطه شما می شود 

در ابتدا مادری کردن برای نامزد یا همسرتان می تواند جوانب مثبتی داشته باشد، اما در درازمدت اثرات بسیار مخربی را بر روی رابطه شما خواهد گذاشت:
1- همسرتان از شما منزجر شده و بر علیه تان طغیان خواهد کرد. هنگامی که در حق نامزد یا همسرتان مادری می کنید، به طرزی اجتناب ناپذیر او از شما منزجر شده و نهایتا بر علیه تان طغیان خواهد کرد. ممکن است از رفتارتان شکایتی نداشته باشد، حتی ممکن است اصرار کند به این کارتان ادامه بدهید، اما یک چیز حتمی است: او یک روز بر علیه تان شورس خواهد کرد، همانگونه که تمامی پسربچه ها دوست دارند روزی از مادرشان جدا شوند و خانه را ترک نمایند.
2- با نامزد یا همسرتان دائما طوری رفتار می کنید که گویی او بی لیاقت است. متعاقب چنین رفتاری او نیز احساس ناتوانی و بی لیاقتی خواهد کرد و در نتیجه اعتماد به نفسش پایین آمده و رفتارش نیز بچگانه تر می نماید. این به نوبه خود باعث به وجود آمدن یک چرخه زندگی معیوب خواهد شد.
هنگامی که یک مرد احساس خوبی نسبت به خودش ندارد، شما را نیز کمتر دوست خواهد داشت.
احساس عزت نفس یک مرد بستگی به احساس توانمندی او دارد. هنگامی که مردی احساس می کند کارها را به درستی انجام نمی دهد، به سختی می تواند با شما و یا خودش مهربان باشد. رفتار با مردها به مانند پسربچه ها و به رخ کشیدن ضعف ها و ناتوانایی های آنها روی قابلیت ورزی مرد شما تاثیر منفی می گذارد.
جنبه دیگر این قضیه این است که هر چه مردی در نظر شما ناتوان تر و ضعیف تر جلوه کند، از لحاظ جنسی نسبت به او سرد خواهید شد. توانایی و قابلیت های مرد باعث تحریک زن ها می شود. بنابراین هر چه مردی ناتوان تر جلوه کند از جذابیت او برای شما کاسته خواهد شد.
3- عشق، حرارت و شور و حال رابطه خود را خواهید کشت.
سریع ترین راه ممکن برای کشتن عشق، شور و حال و حرارت یک رابطه، مادری کردن در حق نامزد یا همسرتان است.
هر چه با یک مرد بیشتر به مانند مادرش رفتار کنید، او نیز به شما بیشتر فرزندگونه پاسخ خواهد داد. اما موضوع این جاست که هیچ مردی مایل نیست با مادرش همبستر شود. ممنوعیت جاذبه جنسی نسبت به شخصیتی مونث با انرژی مادرانه، چنان در شخصیت برخی از مردها ریشه دوانده که تقریبا برای آن مرد غیرممکن خواهد بود، بتواند شما را به طرزی شهوانی و رمانتیک ببیند. کارهایی نظیر: مرتب کردن لباس هایش، یادآوری کارهایش به او و رفتاری مانند پسرتان با او داشتن.
از طرف دیگر اگر با نامزد یا همسرتان رفتاری بچگانه داشته باشید، این رفتارتان باعث می شود که شما از لحاظ جنسی نسبت به او سرد شوید. آخر مگر چقدر می توانید نسبت به مردی جاذبه رمانتیک و جسمانی داشته باشید؟ هنگامی که در پایان روز وقتی او را می بینید پیش خودتان بگویید: امروز جوراب هایش را نتوانست پیدا کند، کلیدهایش را دوباره گم کرده بود؛ دوباره مجبور بودم به لوله کش زنگ بزنم، چون فراموش کرده بود این کار را بکند. آخر مگر یک پسربچه سه ساله چقدر می تواند برایتان هیجان ایجاد کند؟

                                                                           آناهیتا جعفری

                                                                          و روانکاو

برچسب ها :

مطالب مرتبط

نظرات شما

0
X